Co wyróżnia nasze naczynia?
Dlaczego emalia?

Technologia, w której wykonujemy naczynia bazuje na ponad 100 letnim rzetelnym rzemiośle i dobrej tradycji, która dotarła do Polski od naszych zachodnich sąsiadów.

Stare receptury opierają się na naturalnych składnikach i technologii zapewniając tym samym trwałość i niezawodną jakość produktów.

Kiedyś po prostu musiały takie być – niełatwo było takie naczynia dostać, kupcy pojawiali się rzadko, a emaliowane garnki były bardzo drogie.

Wiemy, że teraz nasze sklepy i domy zalewają masowe naczynia emaliowane, niemal jednorazowe, wykonane z kiepskich surowców, często niewiadomego pochodzenia i bezpieczeństwa spożywczego.

My dajemy Wam pewność najwyższej jakości technologicznej, której towarzyszą certyfikaty bezpieczeństwa.  
Bo musicie wiedzieć, że nie wszystkie barwniki stosowane do produkcji emalii są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Dlatego nie każdy kolor może znaleźć się w środku lub na obrzeżu naczynia.

Bardzo rygorystycznie tego przestrzegamy!

A jednocześnie mamy najszerszą na świecie paletę kolorów emalii. Ale to już zasługa Krzyśka – prezesa i równocześnie głównego technologa w Olkuskich Wyrobach Emaliowanych. A przede wszystkim wielkiego pasjonata i kolekcjonera wszelkich produktów emaliowanych z duszą i własną historią :)


Nasze naczynia są:

  1. Użytkowe - działają na kuchenkach gazowych, elektrycznych i indukcyjnych i np. w piekarnikach (nie wolno ich używać tylko w kuchenkach mikrofalowych)
  2. Trwałe, bo blacha grubości min. 6 milimetrów oraz trzykrotny proces emaliowania zapewnia niespotykaną dzisiaj jakość́ i trwałość́ (choć trzeba pamiętać że emalia to właściwie szkło, którym pokryte są naczynia i jeśli np. upadnie na twardą podłogę to mogą powstać odpryski. Taka jej uroda!).
  3. Całkowicie bezpieczne w kontakcie z żywnością (potwierdzają to certyfikaty wystawione dla produktów OWE przez J.S. Hamilton – akredytowane laboratorium badawcze)
  4. EKOlogiczne i wspierające zrównoważony rozwój oraz ESG. 
  5. Piękne, unikalne i stylowe

Możliwe jest dowolne znakowanie naczyń np. Twoim logo w kolorach pantone i CMYK.

Spróbujcie i oceńcie sami! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl